Byrådsmøde, Torsdag den 31. oktober 2019, kl. 17 - tor, 31. okt 2019 - 17.00 - Odder NetTV

Byrådsmøde, Torsdag den 31. oktober 2019, kl. 17
tor, 31. okt 2019 - 17.00 

Dagsorden

Præsentationer

Transskribt

Kort

Bilag og links

Fora

Talere

Stemmer

 
Til starten
Del dette dagsordenpunkt
  1. Mødesalen
  2. Tilhørere
  3. Borgmester, Kommunaldirektør og Sekretær
  4. Mødesalen
  5. Tilhørere
  6. Mødesalen
Velkomst og sang
Del dette dagsordenpunkt
  1. Mødesalen
  2. Uffe Jensen (V)
  3. Mødesalen
  4. Borgmester, Kommunaldirektør og Sekretær
  5. Mødesalen
  6. Tilhørere
  7. Borgmester, Kommunaldirektør og Sekretær
  8. Uffe Jensen (V)
1. Godkendelse af forslag til dagsorden
Del dette dagsordenpunkt
2. Budgetoplæg 2020 - 2023
Del dette dagsordenpunkt
  1. Lone Riis (V)
  2. Lone Jakobi Sørensen (A)
  3. Niels Rosenberg (C)
  4. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  5. John Rosenhøj (O)
  6. Kresten Bjerre (B)
  7. Uffe Jensen (V)
  8. Kresten Bjerre (B)
  9. Marianne Hundebøll (F)
  10. Niels Rosenberg (C)
  11. Uffe Jensen (V)
  12. Niels Rosenberg (C)
  13. Lone Jakobi Sørensen (A)
  14. Leif Gjørtz Christensen (Ø)
  15. Finn Thranum (V)
  16. Linda Ann Wienand (A)
  17. Kresten Bjerre (B)
  18. Claes Jensen (A)
  19. Elvin J. Hansen, (A)
  20. Rie Ramsdal Jensen (A)
  21. Marianne Hundebøll (F)
  22. John Rosenhøj (O)
  23. Rie Ramsdal Jensen (A)
  24. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  25. Linda Ann Wienand (A)
  26. Claes Jensen (A)
  27. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  28. Marianne Hundebøll (F)
  29. Elvin J. Hansen, (A)
  30. Uffe Jensen (V)
  31. Lone Jakobi Sørensen (A)
  32. Niels Rosenberg (C)
  33. Ole Lyngby Pedersen (V)
  34. John Rosenhøj (O)
  35. Kresten Bjerre (B)
  36. Finn Thranum (V)
  37. Claes Jensen (A)
  38. Linda Ann Wienand (A)
  39. Leif Gjørtz Christensen (Ø)
  40. Marianne Hundebøll (F)
  41. Lone Jakobi Sørensen (A)
  42. Rie Ramsdal Jensen (A)
  43. John Rosenhøj (O)
  44. Martin Mikkelsen (C)
  45. Mødesalen
  46. Uffe Jensen (V)
  47. Mødesalen
  48. Mødesalen
  49. Uffe Jensen (V)
  50. Mødesalen
  51. Uffe Jensen (V)
  52. Lone Jakobi Sørensen (A)
  53. Uffe Jensen (V)
  54. Byrådssekretær
Åbent møde slutter
Del dette dagsordenpunkt
  1. Uffe Jensen (V)
  2. Webcast Finished
Foto af  Kresten Bjerre (B)
Medlem af Miljø-, Teknik- og Klimaudvalget
Radikale
Foto af  Leif Gjørtz Christensen (Ø)
Medlem af Sundheds-, Social- og Forebyggelsesudvalget og Arbejdsmarkedsudvalget
Enhedslisten
Foto af  Elvin J.  Hansen, (A)
Medlem af Miljø-, Teknik- og Klimaudvalget, Arbejdsmarkedsudvalget.
Socialdemokratiet
Foto af  Marianne Hundebøll (F)
Medlem af Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget og Arbejdsmarkedsudvalget
Socialistisk Folkeparti
Foto af  Claes  Jensen (A)
Medlem af Miljø-, Teknik- og Klimaudvalget, Sundheds-, Social- og Forebyggelsesudvalget
Socialdemokratiet
Foto af  Uffe Jensen (V)
Borgmester - Formand for Økonomi- og Erhvervsudvalget
Venstre
Foto af  Martin Mikkelsen (C)
Medlem af Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget
Det Konservative Folkeparti
Foto af  Ole Lyngby Pedersen (V)
Formand Miljø-, Teknik- og Klimaudvalget
Venstre
Foto af  Lone  Riis (V)
2. viceborgmester - Medlem af Økonomi- og Erhvervsudvalget, Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget,
Venstre
Foto af  Niels Rosenberg (C)
Medlem af Økonomi- og Erhvervsudvalget
Konservative
Foto af  John Rosenhøj (O)
Medlem af Miljø-, Teknik- og Klimaudvalget, Sundheds-, Social- og Forebyggelsesudvalget, Arbejdsmark
Dansk Folkeparti
Foto af  Lone Jakobi Sørensen (A)
1. Viceborgmester - Formand for Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget, Medlem af Økonomi- og Erhver
Socialdemokraterne
Foto af  Ditte Marie  Thejsen (Ø)
Medlem af Økonomi- og Erhvervsudvalget og Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget
Enhedslisten
Foto af  Finn Thranum (V)
Formand for Sundheds-, Social- og Forebyggelsesudvalget
Venstre
Foto af  Linda Ann Wienand (A)
Medlem Økonomi- og Erhvervsudvalget, Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget
Socialdemokraterne