Online valgmøde - ons, 8. nov 2017 - 17.00 - Odder NetTV

Online valgmøde
ons, 8. nov 2017 - 17.00 

Dagsorden

Præsentationer

Transskribt

Kort

Bilag og links

Fora

Talere

Stemmer

 

Velkommen til Odder Kommunes online valgmøde

Valgmødet er inddelt i tre emner, udvalgt af borgerne.

Alle partier og lister blev inviteret til mødet og har valgt at stille enten med en kandidat til alle emnerne eller med en forskellig kandidat til hvert emne. 

Læs om alle kandidaterne

Til starten
Del dette dagsordenpunkt
  1. Søren Laursen
1. Infrastruktur: Skal Odder Kommune bruge flere penge på veje, cykelstier og offentlig transport?
Del dette dagsordenpunkt
  1. John Rosenhøj (O)
  2. Søren Laursen
  3. Lone Jakobi (A)
  4. Søren Laursen
  5. Jørn Lykke Stouenberg (U)
  6. Søren Laursen
  7. Martin Mikkelsen (C)
  8. Søren Laursen
  9. Henrik Morbjerg (I)
  10. Søren Laursen
  11. Jan Jørgensen (J)
  12. Søren Laursen
  13. Kresten Bjerre (B)
  14. Søren Laursen
  15. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  16. Søren Laursen
  17. Ole Lyngby Pedersen (V)
  18. Søren Laursen
  19. Klavs Vedel (F)
  20. Søren Laursen
  21. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  22. Søren Laursen
  23. Henrik Morbjerg (I)
  24. Søren Laursen
  25. Henrik Morbjerg (I)
  26. Søren Laursen
  27. Ole Lyngby Pedersen (V)
  28. Søren Laursen
  29. Ole Lyngby Pedersen (V)
  30. Søren Laursen
  31. Kresten Bjerre (B)
  32. Søren Laursen
  33. John Rosenhøj (O)
  34. Lone Jakobi (A)
  35. Søren Laursen
  36. Lone Jakobi (A)
  37. Søren Laursen
  38. John Rosenhøj (O)
  39. Søren Laursen
  40. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  41. Søren Laursen
  42. Martin Mikkelsen (C)
  43. Søren Laursen
  44. Byrådssalen
  45. Byrådssalen
2. Oplandet: Hvordan vil du sikre, at man kan leve det gode liv hele livet - også i oplandet til Odder?
Del dette dagsordenpunkt
  1. Søren Laursen
  2. John Rosenhøj (O)
  3. Søren Laursen
  4. Lone Jakobi (A)
  5. Søren Laursen
  6. Jørn Lykke Stouenberg (U)
  7. Søren Laursen
  8. Niels Rosenberg (C)
  9. Søren Laursen
  10. Henrik Morbjerg (I)
  11. Søren Laursen
  12. Jan Jørgensen (J)
  13. Søren Laursen
  14. Kresten Bjerre (B)
  15. Søren Laursen
  16. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  17. Søren Laursen
  18. Lone Riis (V)
  19. Søren Laursen
  20. Helle Møller (F)
  21. Søren Laursen
  22. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  23. Søren Laursen
  24. Lone Jakobi (A)
  25. Søren Laursen
  26. Lone Jakobi (A)
  27. Søren Laursen
  28. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  29. Søren Laursen
  30. Helle Møller (F)
  31. Søren Laursen
  32. Lone Riis (V)
  33. Søren Laursen
  34. Lone Riis (V)
  35. Søren Laursen
  36. Henrik Morbjerg (I)
  37. Søren Laursen
  38. John Rosenhøj (O)
  39. Søren Laursen
  40. Kresten Bjerre (B)
  41. Søren Laursen
  42. Niels Rosenberg (C)
  43. Søren Laursen
  44. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  45. Lone Riis (V)
  46. Søren Laursen
  47. Helle Møller (F)
  48. Søren Laursen
  49. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  50. Søren Laursen
  51. Byrådssalen
3. Børn: Hvad skal der til, for at vi får de bedste daginstitutioner og skoler i Odder Kommune?
Del dette dagsordenpunkt
  1. Byrådssalen
  2. Søren Laursen
  3. John Rosenhøj (O)
  4. Søren Laursen
  5. Lone Jakobi (A)
  6. Søren Laursen
  7. Jørn Lykke Stouenberg (U)
  8. Søren Laursen
  9. Ryan Moric (C)
  10. Søren Laursen
  11. Henrik Morbjerg (I)
  12. Søren Laursen
  13. Jan Jørgensen (J)
  14. Søren Laursen
  15. Kresten Bjerre (B)
  16. Søren Laursen
  17. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  18. Søren Laursen
  19. Jan Gade (V)
  20. Søren Laursen
  21. Marianne Hundebøll (F)
  22. Søren Laursen
  23. Henrik Opstrup (Ø)
  24. Søren Laursen
  25. Marianne Hundebøll (F)
  26. Søren Laursen
  27. John Rosenhøj (O)
  28. Søren Laursen
  29. Lone Jakobi (A)
  30. Søren Laursen
  31. Kresten Bjerre (B)
  32. Søren Laursen
  33. Ryan Moric (C)
  34. Søren Laursen
  35. Ryan Moric (C)
  36. Søren Laursen
  37. Henrik Morbjerg (I)
  38. Søren Laursen
  39. Jan Jørgensen (J)
  40. Søren Laursen
  41. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  42. Søren Laursen
  43. Simon Fyhn Kristensen (Å)
  44. Søren Laursen
  45. Jan Gade (V)
  46. Søren Laursen
  47. Marianne Hundebøll (F)
  48. Byrådssalen
  49. Søren Laursen
  50. Henrik Opstrup (Ø)
  51. Søren Laursen
  52. Byrådssalen
  53. Byrådssalen
  54. Webcast Finished
Foto af  Kresten Bjerre (B)
Radikale Venstre
Foto af  Marianne Hundebøll (F)
Socialistisk Folkeparti
Foto af  Lone Jakobi (A)
Socialdemokratiet
Foto af  Jan Jørgensen (J)
Jørgensenlisten
Foto af  Martin Mikkelsen (C)
Det Konservative Folkeparti
Foto af  Ryan Moric (C)
Det Konservative Folkeparti
Foto af  Helle Møller (F)
Socialistisk Folkeparti
Foto af  Niels Rosenberg (C)
Det Konservative Folkeparti
Foto af  John Rosenhøj (O)
Dansk Folkeparti
Foto af  Jørn Lykke Stouenberg (U)
Nyt Dansk Demokrati - agenda 3 - de uafhængige
Foto af  Klavs Vedel (F)
Socialistisk Folkeparti