Speaker profile

Uffe Jensen (V)

Biografi

Funktion :

Borgmester - Formand for Økonomi- og Erhvervsudvalget

Organisation :

Venstre

Biografi :

Sammen med min kone og vores 2 døtre, bosatte vi os i 1989 i Odder. Frem til udgangen af 2013 arbejdede jeg i afdelingen for personfarlig kriminalitet hos Østjyllands politi. Interesseret i foreningsliv og fritids- og kulturtilbud. Valgt til byrådet i 2009. Fokus på dialog og samarbejde – vækst og uddannelse.

Seneste aktivitet

Se
man, 17. dec 2018 - 16.00
Se
man, 26. nov 2018 - 17.00
Se
man, 5. nov 2018 - 17.00
Se
tir, 9. okt 2018 - 17.00
Se
man, 10. sep 2018 - 16.30
Se mere