Speaker profile

Martin Mikkelsen (C)

Biografi

Funktion :

Medlem af Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget

Organisation :

Det Konservative Folkeparti

Biografi :

I 2015 flyttede jeg fra Aalborg til Odder pga. et fast job på Odder Gymnasium. At kunne bo og arbejde i sit lokalsamfund giver en unik mulighed for at engagere sig, der hvor man er. Som konservativ sætter jeg pris på det nære og lokale, ligesom jeg har stor respekt for frivillighed. Efter min mening er det ikke nok, at man via skattebilletten kan se sig fri for at bidrage på anden måde til fællesskabet. Derfor har jeg i en årrække været frivillig fodboldtræner for børn og unge, ligesom jeg altid gerne giver en hjælpende hånd.

Seneste aktivitet

Se
man, 17. dec 2018 - 16.00
Se
man, 26. nov 2018 - 17.00
Se
man, 5. nov 2018 - 17.00
Se
tir, 9. okt 2018 - 17.00
Se
man, 25. juni 2018 - 16.45
Se mere