Speaker profile

Marianne Hundebøll (F)

Biografi

Funktion :

Medlem af Børne-, Uddannelses- og Kulturudvalget og Arbejdsmarkedsudvalget

Organisation :

Socialistisk Folkeparti

Biografi :

Medlem Odder byråd siden 2006. Det er vigtigt for mig at børn får en god start på livet: den tidlige indsats er vigtig. Børn skal trives for at de får det optimale ud af læringen. Trivsel, Sundhed og forebyggelse er vigtig for mig på alle fronter. Vil bekæmpe social ulighed.

Seneste aktivitet

Se
Byrådsmøde Mandag den 16. december 2019, kl. 16
man, 16. dec 2019 - 16.00
Se
Byrådsmøde Mandag den 11. november 2019, kl. 17
man, 11. nov 2019 - 17.00
Se
Byrådsmøde, Torsdag den 31. oktober 2019, kl. 17
tor, 31. okt 2019 - 17.00
Se
Byrådsmøde Mandag den 7. oktober 2019, kl. 17
man, 7. okt 2019 - 17.00
Se
Byrådsmøde Mandag den 2. september 2019, kl. 17
man, 2. sep 2019 - 17.00
Se mere