Byrådsmøde - budget den 11. september 2017 - man, 11. sep 2017 - 17.00 - Odder NetTV

Byrådsmøde - budget den 11. september 2017
man, 11. sep 2017 - 17.00 

Dagsorden

Præsentationer

Transskribt

Kort

Bilag og links

Fora

Talere

Stemmer

 
Til starten
Del dette dagsordenpunkt
  1. Byrådssalen
  2. Uffe Jensen (V)
1. Godkendelse af forslag til dagsorden
Del dette dagsordenpunkt
2. Efterretningsliste
Del dette dagsordenpunkt
3. 1. behandling af budget 2018 og budgetoverslagsårene 2019 - 2021
Del dette dagsordenpunkt
  1. Hanne Appel (V)
  2. Lone Jakobi Sørensen (A)
  3. Niels Rosenberg (C)
  4. Marianne Hundebøll (F)
  5. John Rosenhøj (O)
  6. Kresten Bjerre (B)
  7. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  8. Marianne Hundebøll (F)
  9. Niels Rosenberg (C)
  10. John Rosenhøj (O)
  11. Anne Bonefeld (V)
  12. Hans Hammann (V)
  13. Marianne Hundebøll (F)
  14. Uffe Jensen (V)
  15. Marianne Hundebøll (F)
  16. Lone Jakobi Sørensen (A)
  17. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  18. Kresten Bjerre (B)
  19. Lars Grønlund (A)
  20. John Rosenhøj (O)
  21. Ole Lyngby Pedersen (V)
  22. Uffe Jensen (V)
  23. Ole Lyngby Pedersen (V)
  24. Niels Rosenberg (C)
  25. Uffe Jensen (V)
  26. Elvin J. Hansen (A)
4. Forslag til lokalplan nr. 8010 for friluftsaktiviteter ved Sondrup Strand
Del dette dagsordenpunkt
  1. Uffe Jensen (V)
  2. Byrådssalen
  3. Anne Bonefeld (V)
6. Partnerskabsaftale med Røgfri Fremtid
Del dette dagsordenpunkt
  1. Helle Jensen Møller (F)
  2. Elvin J. Hansen (A)
  3. John Rosenhøj (O)
  4. Marianne Hundebøll (F)
  5. Uffe Jensen (V)
  6. Elvin J. Hansen (A)
  7. Byrådssalen
  8. Uffe Jensen (V)
  9. Kresten Bjerre (B)
7. Forslag om at Odder Kommune bliver Klimakommune Plus
Del dette dagsordenpunkt
  1. John Rosenhøj (O)
  2. Bjarne Pedersen (V)
  3. Ditte Marie Thejsen (Ø)
  4. Marianne Hundebøll (F)
  5. Ole Lyngby Pedersen (V)
  6. Lone Jakobi Sørensen (A)
  7. Niels Rosenberg (C)
  8. Kresten Bjerre (B)
  9. John Rosenhøj (O)
  10. Hans Hammann (V)
  11. Ole Lyngby Pedersen (V)
  12. Kresten Bjerre (B)
  13. Uffe Jensen (V)
  14. Kresten Bjerre (B)
  15. Lars Grønlund (A)
  16. Hanne Appel (V)
  17. Kresten Bjerre (B)
  18. Uffe Jensen (V)
  19. Byrådssalen
  20. Uffe Jensen (V)
  21. John Rosenhøj (O)
  22. Uffe Jensen (V)
  23. Byrådssalen
  24. Uffe Jensen (V)
  25. Byrådssalen
  26. Webcast Finished
Foto af  Hanne Appel (V)
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget
Venstre
Foto af  Kresten Bjerre (B)
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget
Radikale Venstre
Foto af  Anne  Bonefeld (V)
Formand for Børn-, Unge- og Kulturudvalget
Venstre
Foto af  Lars Grønlund (A)
2. Viceborgmester, Medlem af Økonomiudvalget og Børn-, Unge- og Kulturudvalget
Socialdemokraterne
Foto af  Hans Hammann (V)
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget
Venstre
Foto af  Marianne Hundebøll (F)
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget
Socialistisk Folkeparti
Foto af  Elvin J. Hansen (A)
Formand for Miljø- og Teknikudvalget Medlem af Økonomiudvalget
Socialdemokraterne
Foto af  Uffe Jensen (V)
Borgmester, formand for Økonomiudvalget
Venstre
Foto af  Helle Jensen Møller (F)
Medlem af Udvalget for Social, Sundhed og Beskæftigelse
Socialistisk Folkeparti
Foto af  Ole Lyngby Pedersen (V)
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget
Venstre
Foto af  Bjarne Pedersen (V)
Medlem af Økonomiudvalget og Udvalget for Social, Sundhed og Beskæftigelse
Venstre
Foto af  Niels Rosenberg (C)
1. viceborgmester, Formand for Social- og Sundhedsudvalget, Medlem af Økonomiudvalget
Det konservative Folkeparti
Foto af  John Rosenhøj (O)
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget og Udvalget for Social, Sundhed og Beskæftigelse
Dansk Folkeparti
Foto af  Lone Jakobi  Sørensen (A)
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget og Udvalget for Social, Sundhed og Beskæftigelse
Socialdemokraterne
Foto af  Ditte Marie Thejsen (Ø)
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget
Enhedslisten